Są krainą chętnie odwiedzaną przez turystów, która swymi atrakcjami i ciekawymi zabytkami może zaskoczyć nawet tych najbardziej doświadczonych turystów. Mazury to wiele niespodzianek oraz miejsc, których w czasie wycieczki śladami historii pominąć nie można. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie odkrywania piękna tej krainy?

Jedną z większych atrakcji na Mazurach jest pałac Nakomiady. To miejsce wyjątkowe z kilku względów. Ten rozległy zespół pałacowy może się pochwalić atrakcyjnym wyglądem i ciekawą historią, a spacer po otaczającym tutejszy pałac parku każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. Sam pałac jest cennym zabytkiem z wieku XVII oraz ciekawym przykładem stylu barokowego. Dodatkową atrakcją są zabudowania gospodarcze, którym w czasie wycieczki również warto się dokładniej przyjrzeć. I one są cennymi pamiątkami z dawnych czasów, a ich lepsze poznanie może sprawić wiele radości tym turystom, dla których Mazury to przede wszystkim ciekawa historia oraz miejsca z nią związane.
Nakomiady i tutejszy zespół pałacowy to miejsce wyjątkowe. Tu można się przekonać, jak ciekawą krainą są Mazury oraz jak różnorodne są tutejsze atrakcje. Kto w czasie wycieczki po regionie kojarzonym głównie z jeziorami zajrzy do pałacu, ten z pewnością żałować nie będzie.