Choć Mazury kojarzone są z jachtami i przystaniami dla żeglarzy, nie brak tu ciekawych tras dla kajakarzy. To właśnie przez Mazury prowadzi jeden z najważniejszych szlaków wodnych. To szlak rzeki Krutyni, którego pokonanie każdemu z nas dostarczyć może niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje czekają tu na kajakarzy?

Spływ Krutynią to propozycja, która może oczarować i miłośników aktywnego wypoczynku, i tych, którzy chcą przeżyć wyjątkową przygodę na łonie natury. Nad brzegami tej znanej rzeki czekają też ciekawe atrakcje dla tych turystów, dla których Mazury to przede wszystkim ciekawe zabytki i wyjątkowa historia. Co można zobaczyć w trakcie takiej wycieczki?
Jednym z najważniejszych miejsc jest tu wieś Krutyń, w której można rozpocząć spływ. Stąd szlak rzeki Krutyni prowadzi przez zielone Mazury i ich najpiękniejsze zakątki. W trakcie takiej wycieczki można się cieszyć zielenią Puszczy Piskiej oraz wspaniałymi pejzażami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jeziora Lampasz, Kujno i Dłużec, wsie Babięta i Rosocha – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie spływu. Dzięki nim każda wycieczka rzeką Krutynią stanie się wspaniałą przygodą, a wspomnienia z takiego spływu na długo pozostaną w pamięci każdego turysty.