Trwają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, w których udział biorą także nasi żeglarze. W Zatoce Guanabara rywalizację rozpoczął Piotr Myszka, za to Małgorzata Białecka wypadła znaczniej gorzej niż wszyscy oczekiwali.

Podczas olimpijskich regat warunki atmosferyczne dopisują, żeglarze mają do czynienia z umiarkowanie wietrznymi warunkami. Piotr Myszka w pierwszym wyścigu zajął 4 miejsce, natomiast w drugim – 5 miejsce. Triumfował za to Brytyjczyk Nick Dempsey oraz holender Dorian Van Rijsselberg.

Pierwszy dzień rywalizacji kończy się dla naszego mistrza świata piątym miejscem, w pierwszej trójce znajdują się Dempsey, Rijsselberg oraz Grek Cyron Kokkalanis. W klasyfikacji kobiet nie mamy zbyt dobrych osiągnięć – Małgorzata Białecka zaczęła swoje zmagania od 13 lokaty, pierwszy dzień zmagań zakończyła na 15 miejscu. Na prowadzeniu jest reprezentantka Francji Charline Picon.

To jednak nie koniec występów polskich reprezentantów na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, życzymy im jak największych sukcesów i trzymamy kciuki.