W drugiej połowie lipca w porcie Dun Laoghaire, dzielnicy Dublina w Irlandii odbyły się Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial. Regaty odbyły się w trzech grupach: młodzieżowej chłopców, młodzieżowej dziewcząt oraz seniorskiej mężczyzn. Jak co roku Mistrzostwa odbyły się w niesamowitej atmosferze i zdrowej rywalizacji.

W pierwszej grupie startowało 231 żeglarzy z 42 krajów, zwycięzcą został Henry Marshall ze Stanów Zjednoczonych, Polacy nie startowali w tej grupie. W grupie młodzieżowej dziewcząt startowało 76 żeglarek z 25 krajów, zwyciężczynią została Zoe Thomson z Australii. W tej kategorii polki brały udział, Magdalena Kwaśna zajęła 18 miejsce Julia Oleksiuk 36, Natalia Stawiarska 39, natomiast Katarzyna Harc – 41.

Ostatnia grupa – seniorska mężczyzn liczyła sobie 42 zawodników z 18 krajów. Tutaj możemy pochwalić się ogromnym sukcesem Marcina Rudawskiego, który zdobył pierwsze miejsce i po raz kolejny mistrzostwo świata. Na drugim miejscu znalazł się Słoweniec Nik Pletikos, a na trzecim Brazylijczyk Martin Manzoli Lowy.